Terapia małżeńska w Warszawie

Każda relacja wiąże się z szeregiem kompromisów i koniecznością znajdowania porozumień w konfliktowych sytuacjach. Niekiedy dostrzeżenie popełnianych błędów i zdanie sobie sprawy z ich istoty może być trudne bez pomocy obiektywnego specjalisty. Jeśli w życiu małżeńskim pojawiają się problemy na płaszczyźnie komunikacyjnej, warto przemyśleć kwestię terapii małżeńskiej. Pozwala ona przezwyciężać kryzysy w systemach małżeńskich i przedstawić racjonalne sposoby na radzenie sobie z szeregiem problemów w przyszłości.
Terapia małżeńska

Terapia małżeńska - na czym polega?

Terapia małżeńska daje możliwość znalezienia racjonalnych rozwiązań w zniekształconym systemie małżeńskim. Na tę formę wsparcia psychoterapeutycznego mogą zdecydować się osoby dorosłe, w stałych, długoletnich związkach małżeńskich, osoby w związkach partnerskich, nieformalnych czy znajdujące się w separacji. Każda terapia jest kwestią indywidualną, dlatego metody prowadzenia pacjentów dostosowywane są przez wyspecjalizowanych terapeutów po zapoznaniu się z zaistniałym problemem.

Terapia małżeństw - kiedy się na nią zdecydować?

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki może okazać się skuteczną metodą radzenia sobie z problemami w związkach, jest chęć rozmowy z partnerem/partnerką. Wzajemna komunikacja i podjęcie próby zażegnania konfliktu jest niezwykle istotne. Jeśli jednak zaburzenie wzajemnych relacji stale się pogłębia, pojawiają się toksyczne zachowania, rozmowy nie przynoszą efektów, a kompromis wydaje się być nieosiągalny – warto skorzystać z pomocy terapeutów, którzy doskonale znają określone schematy działań i potrafią znaleźć źródło problemu.

Terapia małżeńska po zdradzie

Zdrada to jeden z aktów zachowań, który generuje masę cierpienia, niezrozumienia i rozpaczy. Trudno w chwilach kryzysu znaleźć przestrzeń na racjonalizację myśli. Skrajne emocje determinują brak poczucia stabilności i kontroli nad własnym życiem. Osobom pokrzywdzonym często towarzyszy nieuzasadnione obarczanie się winą za zaistniałą sytuację. Pomoc z tym zakresie oferuje Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie specjalistów pozwala świadczyć skuteczne, pomocne działania terapeutyczne.