W ramach projektu PhD Mental Health serdecznie zapraszamy na cykl webinariów dot. stresu.
Drugie i ostatnie spotkanie odbędzie się 30 listopada 2021 r. w godzinach od 17:00 do 18:00. Z uwagi na uwarunkowania formalne webinaria przewidziane są tylko dla doktorantów i doktorantek. Obowiązują zapisy – kto pierwszy ten lepszy, liczba miejsc ograniczona do 100 uczestników. Zachęcamy do zapoznania się z opisem spotkania poniżej oraz do rejestracji przez poniższy formularz:
https://forms.gle/vFKZDxiMUM6Rq9hZ7


Opis webinarium 2.
„Pozytywne emocje w walce ze stresem”
Badania pokazują, że pozytywne emocje poszerzają naszą świadomość, otwierają umysł na nowerozwiązania i pobudzają kreatywność – w przeciwieństwie do stresu, który pogarsza zdolności poznawcze,takie jak pamięć i uwaga, oraz wzmagają niechęć i poczucie bezradności. Dodatkowo, pozytywne emocjebudują zasoby osobiste takie jak umiejętność radzenia sobie ze stresem i odporność psychiczną. W czasiewebinaru porozmawiamy o tym, jak wykorzystać pozytywne emocje jako tarczę ochronną przednegatywnym działaniem stresu. Poznamy konkretne narzędzia i techniki wzbudzania pozytywnych emocjioraz sposoby wykorzystywania ich do dbania o nasz dobrostan psychiczny w trudnym czasie.

Prowadząca: Joanna Sztachańska-Tomczyk; Psycholożka, badaczka psychologii pozytywnej oraz doktorantka psychologii Uniwersytetu SWPS.Wykłada na Uniwersytecie SWPS, prowadzi zajęcia m.in. z psychologii pozytywnej, kreatywnościi treningów poznawczych, a także autorską specjalizację dla przyszłych trenerów biznesowych. Prowadzi równieżzajęcia dla studentów międzynarodowych Psychologii po angielsku.Jest także Członkinią Światowego Związku Psychologii Pozytywnej i często występuje jako mówczyni namiędzynarodowych konferencjach i kongresach psychologicznych.Od 6 lat pracuje w firmie szkoleniowej Piasecka & Żylewicz, prowadzi szkolenia z umiejętności interpersonalnych,zarządzania stresem i emocjami, work-life balance, komunikacji, teambuildingu oraz występowaniapublicznego – zarówno po polsku jak i po angielsku. Współpracowała m.in. z: Philips, DuPont, GlaxoSmithKline,Grupa Żywiec, Auchan, Carrefour, ACCA Global, Alior Bank, Orlen, Accenture, CFE, Baxter, UniCredit BusinessIntegrated Solutions, Wyborowa, CookUp, Altaterra, PLNG.W szkoleniach łączy podejście naukowe, charyzmę oraz zamiłowanie do kreatywności i inspirowania ludzi. Pozatym, od 12 lat pracuje w szkołach językowych oraz na własnej działalności jako lektorka języka angielskiego,pomagając uczniom w programach IB oraz w przygotowaniu do matur amerykańskich.
pl_PLPolish